Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva o činnosti OV Uherské Hradiště za volební období od dubna 2005 do dubna 2010

22. 4. 2010

Milé dámy, vážení přátelé, vážení hosté!

Okresní konference je nejvyšším okresním orgánem Českého svazu včelařů. Koná se vždy jednou za pět let a tvoří ji shromáždění delegátů zvolených na výročních schůzích základních organizací, které našemu jednání již předcházely. Své zastoupení tak mají všichni včelaři z celého okresu a byl nám tím dán mandát k tomu, abychom vyhodnotili stav včelařství v okrese Uherské Hradiště a volbami nového výboru nasměrovali, kam se bude včelařství v okrese ubírat. Hodnocení činnosti v základních organizacích proběhlo na výročních členských schůzích, proto se v této zprávě budu zabývat převážně činností okresního výboru.

Funkční období máme ve svazu pětileté. Stávající výbor byl zvolen 5. dubna 2005. Minulá konference nebyla zrovna nejlépe připravena a to se promítlo do složení výboru. Kandidátka byla sestavena na poslední chvíli a to bylo příčinou, proč nebylo složení výboru optimální. Nevyvážené bylo zastoupení jednotlivých základních organizací. Např. ze ZO Uherský Brod jsou v OV 3 členové ZO Uherské Hradiště a Ostrožská Nová Ves mělo v OV dvojí zastoupení. Většina organizací zastoupení nemá a komunikace s nimi byla obtížnější. Probíhala vlastně jen písemnou formou prostřednictvím Oběžníků vydávaných OV nebo telefonem a elektronickou poštou. To však osobní kontakt nenahradí a spoluúčast těchto základních organizací na řízení okresního včelařství nám to dosti omezovalo. Z uvedených důvodů nebyly zpočátku ani cíle nastupujícího výboru velké. Prioritou bylo vylepšit vzájemnou komunikaci.

Absence osobních kontaktů v nás vyvolala nutnost pořádat aktivy okresních funkcionářů a ta jsou v poslední době každé pololetí velmi vítaným prostředkem k našemu společnému řešení jednotlivých úkolů. To byla jedna z možností jak posílit důvěru základních organizací k okresnímu výboru. Pětileté období je poměrně velký časový úsek, a v mé zprávě nebude velký prostor na podrobnosti, takže pokud se něco neobjeví ve zprávě, můžete na dané téma diskutovat. To bylo na úvod, nyní se budu zabývat samotnou činností OV.
...

Příloha: Celá zpráva v pdf souboru
Pro prohlížení na Vašem PC musí být nainstalovaný prohlížeč Adobe Acrobat Reader. Prohlížeč si můžete bezplatně stáhnout Zde

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář